Jõulueelarve???

Ütlen kohe, et postitus on ajendatud Marimelli viimasest postitusest, kus tal vist mingi 1300 eurot on jõulueelarve. Ma eriti selline eelarvevend pole kunagi olnud, aga ma nüüd 2 nädalat vähemalt kinni pidanud enda antud lubadusest mitte väljas söömas käia. Ok, tegelikult ühe korra käisime, aga see ei lähe arvesse, sest meile ei maksnud 5-käiguline eine seekord mitte midagi. Tegemist oli siis Ronald’s Restaurant‘ga Rojaleses ja ma nautisin igat käiku sellest massiivsest õhtusöögist #notsponsored #agasaimetasuta. Okei, nüüd kaldub juba veits teemast kõrvale, tsiteerides MC Realjut “see asi läheb siin veits viltu”.

Igatahes, 1300€ jõulude peale??? Milleks? Ma olen üsna kindel, et isegi mu vanemad ei ole kunagi oma 5 lapse peale nii palju raha jõulude peale hakkama pannud. Mitte et neil sihukest raha üldse oleks pühade jaoks, aga olen suht kindel, et isegi kui oleks, siis leiaks 1300 eurot kõvasti parema kasutuse. Ma võin julgelt arvata, et minu seekordne jõulude eelarve piirneb jõuluõhtusöögi ja ühe 15-eurose kingitusega #nofriends. Kuigi praegu ma püüan nagunii võimalikult säästlikult teatud põhjustel elada, siis ei ole ka parematel aegadel leidnud erilist mõtet kulutada suuri summasid lihtsalt kingituste ja muu pudi-padi ostmiseks. Ma eelmine aasta püüdsin oma kõikidele õdedele ja vennale ja vanematele ja vanavanematele kingitused teha, aga mu arust oli see lihtsalt üks suur aja-, närvi-ja rahakulu. Kuigi kingi tegemise rõõm on üks suur rõõm, oli kokkuvõttes olulisem ikkagi, et pere oleks koos. Minu lemmikosa jõuludest on alati olnud vanemate pidusöök, kus laud on lookas igasugusest heast ja paremast ja kavatsen seda traditsiooni ka oma praeguses ja tulevases perekonnas jätkata. Oma perekonna all mõtlen siis härra ehitajat ja kass Pudit (ma ei tea, kas kui abielus pole ja lapsi ka mitte, kas ma siis moodustan kaasaga üldse perekonna??).

Aa üks oluline kulutus peale söögi on veel jõulude juures – jõulutuled. Viimased skoorisin küll hiinakast 10 euri eest. Ühed LED-kardinad magamistuppa ja ühed tuled kööki. Rohkem jõulukaunistusi ma osta ei viitsi ja kuuse võib ka ära unustada. Küll aga võin mõne potipalmi osta ja sellele veel ehk mõned tuled külge riputada.

Eks kaunikesti keeruline on siin Hispaanias jõulutunne tekkima, kui täna väljas päike paistis ja sooja oli 23 kraadi. Korraks tekkis tunne, et peaks randa minema.

Igatahes, Eestisse ma see jõul ei tule, kingitusi ma nagunii ei saa ja 1. jõulupühal olen ma nagunii tööl. Vähemalt seegi hea, et brittide jaoks on 25. detsember kõvasti olulisem kui 24. Ehk jõululaupäeval saan ma kenasti kodus olla ja kõvasti süüa vaaritada. Ilma tellimata tõi üks eestlane eile veel verivorsti ka kaasa ja jõulud missugused. Ja üleüldse kõige parem kingitus oleks kui kogu mu perekond siin minuga oleks, aga see on rahaliselt hetkel võimatu nii et ma isegi ei oskagi endale kingituseks midagi materiaalset tahta.

Loodan, et iga aastaga hakkab vähemalt eestlaste puhul see kohutav tarbimishullus ka vähenema.

Toredat advendiaega

Siberi Rahaboss

2 kommentaari “Jõulueelarve???

    1. 👊👊👊 ma seda kolmekuningapäeva värki ei teadnudki, kuigi kuulnud olen, et see on ka väga tähtis päev ja mõistlik on sellel päeval randa minna

      Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s