Hispaaniast ja palgatööst ja Siberi Rahabossi comeback jne

Tere

Alustuseks jah olen teadlik, et ma ei ole siia blogisse jõudnud juba üle aasta aja ja selle aja jooksul tundub, et blogide populaarsus on üldse hakkanud kaduma ja asendunud igasuguste Instagrami blogide ning videoblogidega. Mina aga tundsin meeletut inspiratsiooni midagi päriselt kirja panna.

Esiteks võttis mul umbes 100 aastat (ok tegelikult 5 minutit, mis tundus nagu terve igavik), et siia blogisse üldse sisse saada, sest ma ei mäletanud oma kasutajanime ja meiliga sisse logimine ei töötanud ja siis ma vajutasin tuhat korda “saada parool uuesti nuppu” aru saamata, et see mulle ka tuhat korda meilile oli tulnud. Olgu, see selleks, nagu näha siis lõpuks ma peale jõhkraid pingutusi siia ikkagi sisse sain.

Õiglane oleks anda väike update siis ilmselt elust siinpool Euroopat. Jah, elan endiselt Hispaanias. Jah, siin on koroona. Ei, ma enda teada pole koroonat põdenud. Jah, asi on veits üle käte. Jah, me istusime ebanormaalselt kaua toas kevadel jne. Olgu, põhilised koroonauudised kaetud.

Mis puudutab huvitavaid sündmusi, mis viimase aasta jooksul juhtunud on, siis üheks selliseks on näiteks asjaolu, et ma ühes kohalikus kinnisvarafirmas jurist/raamatupidajana vahepeal tööle sain. Kahe nädala pärast saab mul seal firmas juba aasta aega töötatud ja nüüd olen jõudnud arusaamale, et midagi jõledamat kui 9-17ni laua taga istuda ja tänu Hispaania ebainimlikule bürokraatiale mingisuguseid minu arvates täiesti ebavajalikke pabereid täita ja maksudeklaratsioone esitada, siin ilmas ei ole (no vähemalt töö mõttes). Seetõttu jäävad järgmised kaks nädalat vähemalt sellel ametikohal seal kinnisvarafirmas viimasteks nädalateks. Kui ütlesin oma bossile, et soovin töölt lahkuda, siis pidas ta mind muidugi lollakaks, sest kes praegu koroona ajal, eriti veel Hispaanias tööd kaotada soovib. Ega muidugi ta just üle mõistuse õnnelik ka mu lahkumise üle ei olnud, sest sihukseid väikese raha eest tööd rügajaid eestlasi on Hispaanias üsna vähe võtta. Minul on aga mõttes üldse teised plaanid, suured plaanid, millest mul kavatsus ka juba varsti lähemalt rääkida.

Üleüldse võib öelda, et viimane aasta on mind igas mõttes nii palju harinud ja kasvatanud. Mul oli üleeile sünnipäev ja pidin rahuoluga tõdema, et nüüd ma vist nagu enamvähem teangi, mida ma elult tahan ja ootan. Kui eelmine aasta oma 25ndat sünnipäeva pidasin, olin põhimõtteliselt oma mõtetega nii kraavis kui kraavis. Äkitselt jõudis kohale reaalsuses, et mida ma oma eluga ometigi teen. Olen 25-aastane (kui nüüd lugeda seda, siis ei tundugi nii traagiline, et 25-aastaselt pole selliseid asju wtf??), mul ei olegi 9-17ni töökohta, mul pole lapsi, mul pole oma päriskodu, erilisi sääste jms ja nii ma oma masenduses istusin kuni üks endine klient mind ühele huvitavale koolitusele kutsus. Ma täpselt koolituse nime ei mäleta ega ka lektorit, kuid selle põhipoint oli kuidas olla iseenda juht vms. Põhimõtteliselt õpetas see omale mõtetega sellist reaalsust looma nagu me ise tahame. Vot seal koolitusel käis mul klikk peast läbi ja panin enda soovid kirja. Üheks sooviks oli muideks täiskohaga stabiilse palgaga töö Hispaanias, mis mulle umbes 2 nädalat hiljem praktiliselt kätte kukkus. Nüüd nagu näha siis ma seda tööd enam ei taha, aga ikkagi sealselt koolituselt saadud teadmised on mind väga paljusid asju teisiti vaatama pannud.

Samuti jõudsin eelmise aasta 9ndal Septembril abielluda, elada koroona ajal kevadel üle abikaasa väga tõsise haiguse, operatsiooni ja haiglaravi, mida oleks kusjuures saanud ennetada ja palju lihtsamalt üle elada, kui koroona tõttu kõik muu ravi poleks peatatud. Siis saanud parimaks sõbrannaks ühe Venezuellassega ja minna selle sama Venezuellasega nii lootusetult tülli, et midagi seal parandada ei ole – vot nii suurt tüli mul ei ole kunagi kellegagi olnud, sest ma pole üldse dramaatiline inimene, ma lihtsalt ei viitsi, aga tuleb välja, et osad inimesed viitsivad. Mis veel? Mõistnud 10000000000x ikka ja jälle kui imeline abikaasa mul on, kui tähtis on minu jaoks mu pere ja kuidas ma neid igatsen ja et tööna saan ma teha ainult midagi sellist, mis eeldab loomingulisust ja inimestega suhtlemist. Tuleb välja, et inimestega suhtlemine tuleb mul hästi välja ja ka näiteks pildistamises pole ma üldse halb. Tulevikus kavatsen igatahes kõik oma parimad omadused ühendada ühes projektis, millega nüüd tegelema hakkan, kui palgatöö läbi on. Sellest aga ka lähemalt tulevikus.

Siinkohal annan ka lubaduse, et tulevikus rohkem blogida. Samuti jätan siia oma Instagrami konto, mille olen avalikuks teinud ja kuhu kavatsen ka tihedamini postitada nii Hispaania elust ja olust kui oma järgmisest projektist ja kõigest muust. PS! Luban, et mingit ninnunännut ideaalset elu sealt nägema ei hakka, sest ideaalsusest on asi kaugel :).

Nii et kui tahate mu tegemistel silma peal hoida, siis jälgige mind siin:

PS! Mind hullult häirib, et WordPressi basic pakett ei lase enam äärest ääreni lõike teha!!! Miks nad kurat seda teinud on :D. Selline tunne, et pean lausa wordpresssi eest maksma hakkama, et pluginaid lisada!! Röövimine! 😀

Mina 26nda eluaastaga tõtt vaatamas.

Oki sau praeguseks.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s