Ebameeldivad tegevused ja nende mitte tegemine

Nagu ikka kui mul on midagi ebameeldivat teha, siis ma tulen hoopis siia ja hakkan midagi ebaolulist kirjutama. Ma ei tea, kuidas täiskasvanud inimesed päriselt funktsioneerivad, sest mina suudan küll kõiki ebameeldivaid asju tunde ja päevi ja nädalaid ja aastaid edasi lükata mis siis, et tegelikult võivad need asjad võibolla ainult tund aega võtta, kui päriselt tegema hakkad. Asi läheb aastatega ainult hullemaks ka :).

Üks eluline näide – kui Hispaaniasse kolisime, siis tegin meile igaks juhuks eratervisekindlustuse, sest ma polnud päris kindel, kuidas kohalik süsteem toimima peaks. Tervisekindlustus kehtib terve aasta ja makse võetakse iga 3 kuu tagant. Et kindlustust peatada, peab sellest kuu aega enne uut perioodi ette teatama. Tervisekindlustuse võtsin siis aastal 2018. Samal aastal läksin Hispaanias tööle ja kaasa registreerisime ka ettevõtjana ära, mis tähendas, et meil oli sellest hetkest täieõiguslik ligipääs kohalikule süsteemile (kusjuures Euroopa ravikindlustuskaardiga sai nagunii ka suhteliselt paljudele asjadele ligi ja mul oli Eestis sel ajal ka veel kehtiv ravikindlustus).

Okei, ma ei saanud erakindlustust 2018. aastal enam tühistada ja mõtlesin, et tühistan 2019 aasta. Otseloomulikult ma ei teinud seda. Mul oli kuskil ajusopis, et pean seda tegema, aga Hispaanias on igasuguste kindlustuslepingute (või üleüldse igasuguste kestvuslepingute) omaette protsess – ei ole nii, et helistad, vaid on nii, et pead neile 19395325 paberit esitama, et nad suvatseks lepingu lõpetada. Ühesõnaga, 2019. aasta jäi mul tühistamata ja maksin rõõmsalt edasi (u 140 euri kvartalis yess). Nüüd sellel kevadel võtsin end siis lõpuks kokku ja saatsin esimese avalduse tühistamiseks ära. Pange tähele – saatsin esimese avalduse ära. Mingi 3 kuud läks aega mööda, siis sain vastuse, et pean oma passist, lepingust ja allkirjast neile koopia saatma. Võite nüüd 3 korda arvata, kas ma olen seda teinud? Ei 😀 Vastupidi, ma mõtlen umbes ülepäeviti, et peaks selle ära tegema, aga ei jõua kuhugile omadega :))).

Ohh andke mulle palun jõudu oma kindlustuslepingu tühistamisega tegeleda.

PS! Mu viimane töökoht hõlmas umbes terve päev Hispaania bürokraatiaga tegelemist. Ma ausalt ei tea, kuidas ma seal terve aasta vastu pidasin. Vähemalt võin iseendale tubli öelda, sest kõikide ettevõttesiseste ja klientide jamade tegelemisega sain ma hakkama, aga vot enda asju võin ilmselt hauani edasi lükata.

Kuidas teil? Teete kohe ära kõik ebameeldivad asjad või venitate ka surmani?

Saludos

Siberi Rahaboss

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s