Filtrimaailm

Ma olen siin vaadanud, et viimasel ajal filtrite kasutamine ja mittekasutamine on kuum teema olnud. Ilmselt kõik, kes vähegi Eestis influencerite ja nende maailmaga kokku on puutunud, teavad kust see alguse sai.

Nonoh, mina kui tõsine arvamusliider, väidan, et Instagrami filtrite kasutamine on üks tobedamaid asju, mida inimene teha saab. Ja ma ei mõtle siinkohal neid filtreid, mis lihtsalt pildi tonaalsust muudavad (mis kusjuures on teatud juhtudel täitsa vajalik, sest no ei saa automaatselt alati õigete värvidega piltigi), vaid ikka neid, mis inimese näokuju dramaatiliselt muudavad. Minu küsimus on, et mis kurat see inimesele juurde peaks andma üldse? Ma olen ise kõiki neid filtreid kasutanud ja ma ju tean, et ma ei näe tavaelus selline välja :D. Ja kui ma üritaks kedagi nende filtritega petta, siis Instagram ju näitab ära, mis filtrit ma kasutanud olen. Ja üleüldse, misjaoks mul peaks neid filtreid vaja olema? Kellele ma mida tõestada üritan? Vaatan end läbi filtri ja kujutan ette et mul pole näol mitte mingisugust tekstuuri, nahk on pruun ja silmad helesinised? Ma ju tean, milline ma välja näen tegelikult – mul peegel täitsa kodus olemas. Ma ei ole mitte kunagi mitte ühtegi pilti või videot läbi selliste filtrite postitanud ja arvatavasti ei postita ka.

Minu arust kogu see filtrijama teeb üleüldse madala enesehinnangu inimese enesetunde veel halvemaks. Mul endal ei ole enesehinnanguga mingeid erilisi probleeme teismeeast saadik olnud, sest olen aru saanud, et selline ma olen nagu ma sündisin ja kui mul just miljoneid taskus pole, siis oma välimust ma suurt muuta ei saa, aga olen aru saanud, et kõik inimesed nii ei mõtle. Muidugi ma ei ole 100% rahul, milline mu lõust välja näeb, aga ma ei viitsi väga pead vaevata sellele mõtlemisele või kadetsemisele, missugused teised inimesed välja näevad. Igatahes, kuhu ma jõuda tahtsin, siis need filtrid tunduvad inimesi veel rohkem oma välimust kinnisideeks muutma. Kogu elu pannakse keerlema selle üle, mis nurgast ennast näidata ja mis filtrit kasutada. Palun, me oleme kõik inimesed, meil kõikidel on omad vead ja head, mille jaoks luua endast mingisugust võltskuvandit?

Mina usun, et kõik inimesed on ilusad täpselt sellisena nagu nad on. Kui sa seda ise ei usu, siis tuleb leida hea fotograaf, et seda sulle tõestada. Ma ise tunnen, et mina võiksin see hea fotograaf olla. Tuleb välja, et inimestele pidavat täitsa meeldima minuga pildistamine. Olen veel viimased nädal aega Tartus, nii et võtke ühendust :). 35€ 35 pilti.

Vaadake järgi mu “peaaegu olen rahul” kodulehelt.

PS! Kõik on isetehtud ja kriitika on oodatud. Ma võin küll end vahel üllatada asjadega, mida ma teha oskan, aga kodulehekülgede vorpimine veel minu parimate oskuste hulka ei kuulu.

PS! Kuvapildil on mu õde. Ma tean, et ma kasutan seda pilti igal pool, aga mulle endale lihtsalt nii hullult meeldib see pilt.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s