Arvamused päevakorralistel teemadel ja kuidas lennuhirmust lahti saada

Tere

Täna tulin jälle oma tagasihoidlikku arvamust kõikidel päevakorralistel teemadel avaldama.

Esiteks see kurikuulus maski kandmine. Ma nüüd päris täpselt ei ole viitsinud süveneda, kas Eestis muutus maski kandmine siseruumides 100% kohutuslikuks või soovituslikuks, sest ma olen erinevates gruppides näinud erinevaid väiteid. Igatahes kütab teema normaalselt kirgi ja sama palju kui on maskide kandjaid, on ka nende vastaseid. Ma pean siinkohal ütlema, et me Hispaanias kanname maske kohustuslikus korras juba maikuust saadik. Toidupoodides oli mask kohustuslik juba varem ja JAH toidupoed lisasid igale poole sildid, et ilma maskita sisse ei saa ja JAH neil on täielik õigus kehtestada oma reeglid ise. Ma olen nii mitmeteski kommentaarides Eestis näinud arvamusi, et a la “kuidas saab pood mulle ettekirjutis teha, et kas ma pean maski kandma või mitte”, aga üllatusüllatus, eraettevõttel on täielik õigus ise otsustada, keda nad sisse lasevad ja keda mitte. Huvitav, et keegi ei kaeba selle üle, et lennukites on näiteks mask 100% kohustuslik.

Igatahes, ma isiklikult ei salli maski kandmist silmaotsaski, aga ma saan aru, et mul ei ole mõtet ka vastu vaielda ja kannan maski, kui vaja on ja hoian oma lõuad kinni. Kuskil kommentaarides röökimine, et mask võtab meilt vabaduse ja me sureme oma CO2 käes nagunii ei päde ega muuda mitte midagi. Sorry to break the news, aga meie tavalised inimesed oleme lihtsalt väikesed mutrid suures masinavärgis :D. Loodan lihtsalt väga, et normaalsus kunagi jälle taastub ja saame maskid minevikku heita ja reisida nagu normaalsed inimesed.

Rääkides reisimisest, kes mu blogi juba ammusest ajast loevad, teavad, et mu suurimaks hirmuks on lendamine. Sama hirm oli ka mu abikaasal. Rõhk sõnal OLI. See inimene ei olnud vist umbes 6 aastat lennanud ja kui ta varasemalt lendama pidi, siis ta juba hakkas muretsema sellest hetkest kui ta lennupiletid ostis. Nii ekstreemseks ei ole minu hirm kunagi läinud. AGA nüüd aastal 2020 kui mu kulla abikaasake oli kevadel väga raskelt haige, veetis palju aega haiglas ja käis operatsioonil ja oli mingi hetk täitsa kindel, et ta sureb(mitte koroona), siis on ta lendamise hirm põhimõtteliselt olematuks kahanenud. Tulime just novembris veel ainukese normaalse lennuga Eestist Leedu kaudu Hispaaniasse ja kui mina arvasin, et mina pean lennul see tugev pool olema ja oma abikaasat lohutama, siis tuli välja, et olukord oli hoopis vastupidine. Mu abikaasal ei olnud hirmust enam jälgegi. Ka ma ise olin üllatavalt stabiilne. Muidugi mu stabiilne olek võis tuleneda ka sellest, et ma jõin lennukis nii palju Gin toonikuid, et korvasin oma odavama lennupileti kahekordselt alkoholi peale :D. Igatahes tekitas positiivne lennukogemus vastupandamatu soovi reisile minna!! Varasemalt oleme mõlemad küll igasugustest erinevatest kaugetest paikadest unistanud, kuid tihtipeale on igasugused unistused tapnud näriv lennuhirm. Aga otseloomulikult ei saa olla halvemat ajastust, sest teatavasti on reisimine nüüd tabuks kuulutatud ja ega väga palju võimalusi isegi parima tahtmise puhul ei ole. Igatahes kui olukord taaskord endist hakkab meenutama, siis esimese asjana kavatseme minna Kuubale või New Yorki. Olenevalt mis aastaajal normaalsus enamvähem tagasi on.

Jälle töötu elust ka nii palju, et ametlikult ei ole ma tööl käinud nüüd juba üks kuu ja 10 päeva. Esimesed kuu aega olin Eestis ja siis ei tekkinud mitte kordagi tunnetki, et issand kui kahju, et enam tööl ei pea käima – kogu aeg oli tegemist ja Eestis on ka kontor, kuhu vahepeal ikka ära eksisin. Nüüd tagasi Hispaanias olles, siis poolüllatuslikult tekkis esimesel nädalal isegi kerge masendus. Põhiliselt seepärast, et sain aru, et kui mul tööKOHTA ei ole, siis ei ole mul väga palju põhjuseid kodust väljumiseks. Korraks tekkis mingi kahetsuselaadne tunne, aga see on nüüd õnneks üle läinud. Olen vaikselt kahe erineva kodulehekülje kallal nokitsenud, pildistamas käinud, TERVISLIKULT toitunud, süüa teinud, turul käinud, trenni teinud, sõpru näinud jne. Finantsiliselt on rõõmustav, et mul on lausa aprilli kespaigani aega mitte raha teenida. Aprilli keskpaigast peaksid mu erinevad äriplaanid siis raha sisse hakkama tooma, muidu peab nuudlite peale ära minema. Aga saab hakkama olen täitsa kindel. Küsi ja sulle antakse. 🙂

Ok, ma siis teen nüüd midagi kasulikku.

Baiii

– Siberi Rahaboss

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s