Suvi on lõpuks läbi*

Hakkan nüüd taaskord klassikaliselt vabandama. Sorry, et ma mitte midagi sada aastat kirja pannud ei ole kõik mu 10 lugejat.

Igatahes, miks ma siis ei kirjutanud ja mis siin vahepeal toimunud on. Toimus see, et Hispaanias oli suvi. Ja vot see suvi oli suvi. No kohe nii suvi, et temperatuur oli kogu aeg üle 30 ja mina elan veel sellises piirkonnas, kus kraadiklaasi näitaja päris 40ni ei küündi. Et noh mul oleks pidanud veel lihtne olema võrreldes paljude kohtadega Hispaanias. Aga minu jaoks oli 35 kraadi ikka liiga hull. Ikka väga hull. Sellele lisaks otsa 12 tunnised tööpäevad, pidevalt inimesi täis restoran, minimaalsed parkimisvõimalused, kilomeetrised poejärjekorrad, liiklusummikud ja oligi loodud minu maapealne põrgu. August oli põrgu. Vähemalt ma tean, et mitte kunagi ei taha mina enam augustikuus Hispaanias olla. Isegi mitte lihtsalt puhkamas. Seda kõike oli liiga palju nii et kirjutamiseks ei olnud lihtsalt mahti.

Aga oi kui palju Hispaanias suvi mulle õpetas ja mind inimesena muutis.

Esiteks muidugi avastasin, et inimene talub kõike ja harjub kõigega isegi kui see ei meeldi. Mu kuuma- ja pingetaluvus ei ole kunagi nii hea olnud.

Teiseks on mu inglise keel nii hea, et mul ei ole enam vahet, kas ma räägin eesti või inglise keeles. Isegi huumor tuleb inglise keeles välja. Hispaania keele oskus on samuti meeletult paranenud ja ma ei peagi iga kord lolli näoga otsa vahtima jääda kui keegi hispaania keeles vestlust arendada proovib. Muidugi on mu hispaania keele sõnavara üsna spetsiifiline piirnedes enamasuses kõikvõimalike toiduainete ja teenindusega seotud sõnadega. Aga vähemalt suudan ma kõiki sõnu lauses eristada kui mõni hispaanlane minuga juttu tahab puhuda.

Kolmandaks olen ma palju rohkem avatud, enesekindlam, targem ja tugevam. Mulle ei valmista mitte mingit probleemi suvaliste inimestega rääkimine ja vestluse arendamine ükskõik mis rahvusest. Ma laulun koos teistega kõva häälega ja valesti kaasa kõikidele lauludele, mis restorani köögist kostuvad. Ma ei karda enam endal kuidagi nn marki maha teha või enda isegi tobedamaid mõtteid kõvasti välja öelda. Mul ei ole vaja enam alkoholi, et kella 6ni hommikul kuskil suvalises karaokebaaris istuda. Ma pole kunagi nii heas füüsilises vormis olnud ja mu parem käsi on paar cmi suurem kui vasak. Sest muskel. Ma tean, et ma olen võimeline kõigega ise hakkama saama ja mul ei ole vaja, et ema või kaasa või ükskõik kes mul pidevalt kõrval oleks.

Aa ja mu autojuhtimise oskus ei ole ka kunagi nii hea olnud. Ka Audi A6-ga on võimalik täitsa edukalt Hispaanias parkimine ja sõitmine ära õppida. Ka kõige pisematesse aukudesse on võimalik auto ära paigutada. Samuti on normaalne auto keset ohutussaart seisma jätta, ohutuled sisse lükata ja pangaautomaadi juures käia.

Nüüd olen ma puhkusel. Ma pidin täna õhtuks jõudma Eestisse, aga ma ei jõudnud, sest ma olen nii lont, et taaskord keeldusin lennukile astumast missiis, et mul lennupilet olemas oli. Nii et 10 päeva pärast ootab mind ees 4000 kilomeetrit autosõitu, et kuukene Eestis veeta. Nii palju ma tean, et Eestisse ma ei jää. Kui august välja arvata, siis Hispaania on minu jaoks ideaalne paik. Siin ongi minu süda ja kodu. Ma ei tunne enam, et ma olen kodust kaugel, pigem on Eestisse minek kui lihtsalt külaskäik mitte kojuminek.

Tahan Teile, kes Te kõhklete, et kolida Hispaaniasse või kuhuiganes, öelda, et tehke see samm ja proovige ära. See ei ole sugugi nii keeruline. Kui ma siia tulin, ei olnud mul mitte midagi. Ei olnud mul sääste, korterit, tööd, keeleoskust ega ühtegi sõpra. Ainult kaasa ja meie auto ja paar kohvrit. Nüüdseks on mul kõik olemas ja kui kõik hästi läheb, siis varsti ka omaenda päriskodu.

*Suvi on läbi, aga väljas on 28 kraadi ja ilm on lausa ideaalne. Enam pole palav, suurem osa turistidest on kadunud ja merevesi on just paraja temperatuuriga. Viva Espanya!

Adios

Siberi Rahaboss

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s